Jak się ubrać na pogrzeb latem? Poznaj nasze wskazówki!

jak sie ubrac na pogrzeb latem

Jak się ubrać na pogrzeb latem? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które niebawem udają się na smutną uroczystość, jaką jest pogrzeb. Co wypada, a z czego lepiej zrezygnować? Dowiedz się!

Odpowiedni strój na pogrzeb powinien być w czarnym lub ciemnym kolorze. Istotne jest też to, aby nie wyróżniał się z tłumu i w miarę możliwości był skromny. To ważne, ponieważ ubiór wyraża twój szacunek dla osoby zmarłej i jej bliskich, zatem postaraj się dobrze dobrać ubranie na taką uroczystość. W naszym artykule znajdziesz wiele cennych porad dotyczących tego, jak się ubrać na pogrzeb latem.

Jaki wybrać ubiór na pogrzeb – podstawowe zasady

Jak się ubrać na pogrzeb latem? Przygotowaliśmy dla ciebie kilka podstawowych porad.

Kolor stroju na pogrzeb

Najlepiej, aby twoje ubranie było w kolorze czarnym. W przypadku panów jest to bardzo proste, ponieważ ci zwykle zakładają na pogrzeb czarny garnitur i czarny krawat z białą koszulą (granatowy lub grafitowy garnitur na pogrzeb także jest dopuszczalny, choć pamiętaj, aby materiał był gładki), ale u pań ta kwestia nie jest taka prosta. Niektóre osoby jednak są zdania, że ubranie się całkowicie na czarno powinno być zarezerwowane wyłącznie dla najbliższych zmarłego. Dlatego ubrania w kolorze szarości, grafitu i granatu także powinny być dobrym wyborem.

Minimalizm i skromność jest ważna

Wybierając stylizację na pogrzeb, postaw także na minimalizm i skromność. Mianowicie odradza się zakładanie ubrań bogatych w aplikacje i ozdoby. Niezbyt dobrym pomysłem będzie założenie krzykliwej biżuterii, czy też pokazanie się na uroczystości w mocnym makijażu. Istotna jest też długość ubrań – zdecydowanie zrezygnuj ze spódnic krótszych niż za kolano, dekoltów, czy koszulek z krótkim rękawem.

Przeczytaj
Wieniec pogrzebowy – jakie wybrać kwiaty na pogrzeb? Gdzie kupić najlepszą kompozycję?

Jak się ubrać na pogrzeb latem?

Jak się ubrać na pogrzeb latem? Zawsze musisz dostosować swój ubiór na pogrzebie do pogody i aktualnej pory roku. Gdy wybierasz się na taką uroczystość latem, możesz założyć sukienkę z rękawem, sięgającą za kolano i z zakrytym dekoltem. Dobrym połączeniem na strój żałobny będzie także ciemna bluzka zakrywająca ramiona i ołówkowa spódnica lub ciemne spodnie w zestawieniu z ciemną koszulą. Jeśli zdecydujesz się na spódnicę lub sukienkę, to koniecznie należy założyć czarne rajstopy, nawet gdy będą panowały upały. Natomiast jeśli wybierzesz koszulę na pogrzeb, to należy ubrać ją z długim rękawem. Jakie wybrać obuwie na pogrzeb? Te z zakrytym noskiem – mogą to być np. baleriny, skórzane espadryle, czy mokasyny.

Jaką wybrać stylizację dla dziecka na pogrzeb?

Niektórzy zastanawiają się, jak ubrać dziecko na pogrzeb. Nie ma potrzeby kupowania nowych ubrań na taką uroczystość, ponieważ na pewno w szafie malucha znajdą się ubrania, które będą odpowiednie. Strój powinien być w stonowanych kolorach. Właściwie jedynie jaskrawe elementy ubioru mogą być nie na miejscu.

Wiesz już, jak się ubrać na pogrzeb latem. Zawsze pamiętaj, że właściwy ubiór musi być jednocześnie stonowany i elegancki.

Zobacz także:

Przeczytaj
Zasiłek pogrzebowy KRUS – sprawdź, co musisz wiedzieć
Archiwum: styczeń 2023
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *