Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą? Sprawdź, jakie wybrać na pogrzeb!

jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą? To pytanie zadaje sobie wiele osób, ponieważ ostatnie pożegnanie zmarłej osoby zawsze wiąże się ze składaniem kwiatów w miejscu pochówku. Jakie kwiaty będą najlepszym wyborem? Sprawdź to!

Tradycja polegająca na składaniu kwiatów w miejscu pochówku jest niezwykle piękna. Doskonale podkreśla kruchość ludzkiego życia, które jest przemijające zupełnie tak samo jak rośliny pojawiające się na grobie osoby zmarłej. Większość z nas jednak rzadko uczestniczy w ważnej uroczystości, jaką jest pogrzeb, dlatego często pojawia się pytanie, jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą będą najlepsze. Jest to trudne tym bardziej, że istnieją różne formy kompozycji, gatunki, czy kolory kwiatów pogrzebowych.

Wieniec pogrzebowy, a może wiązanka?

Każda z powyższych opcji jest odpowiednia na pogrzeb, choć warto podkreślić, że to właśnie wieńce pogrzebowe są najpopularniejszym rodzajem kompozycji florystycznej w Polsce. Wyróżnia je duży rozmach i niemała wielkość oraz owalny kształt. Najczęściej dołącza się do nich szarfy, na których wypisuje się słowa ostatniego pożegnania. Można je stworzyć na podkładach z gałązek drzew iglastych lub też na floretach. Wieńce zwykle wybierane są, gdy chce się pożegnać rodziców, rodzeństwo, partnera lub dziadków. Natomiast wiązanki mają znacznie mniejszą formę i są wybierane przy pożegnaniach z przyjaciółmi, kolegami, czy współpracownikami. Dodatkowo zwykle utrzymuje się je w jednej tonacji kolorystycznej. Na pogrzebach można też zauważyć bukiety oraz pojedyncze kwiaty. Niezależnie od tego, na jakie kwiaty na pogrzeb się zdecydujesz, możesz je zamówić w każdej kwiaciarni. Zwróć uwagę jednak na to, aby rośliny były świeże, zatem zamów je niedługo przed uroczystością.

Przeczytaj
Piosenka na pogrzebie – jak wybrać utwór na ostatnie pożegnanie? Jak powinna brzmieć oprawa muzyczna na ceremonii?

Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą?

Jeśli zdecydujesz się na wieniec pogrzebowy, to możesz mieć problem z wyborem odpowiednich kwiatów. Jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą będą najlepsze? Najczęstszym wyborem są róże, goździki, hortensje, gerbery, kalie, lilie, chryzantemy i mieczyki. Gdy dobrze znałeś zmarłą osobę, to stwórz wieniec pogrzebowy z jej ulubionych kwiatów. Wybierając rodzaj kwiatów, możesz kierować się symboliką. Przykładowo białe i kremowe to symbol spokoju i czystości, natomiast fioletowe są kolorem żałoby. Wszystkie wymienione rodzaje kwiatów są trwałe i wytrzymałe, zatem będą dobrym wyborem na wieniec pogrzebowy.

Żywe czy sztuczne kwiaty – jakie wybrać na wieniec pogrzebowy?

Na wieniec pogrzebowy powinieneś wybrać koniecznie żywe kwiaty tylko one są odpowiednie na pogrzeb. Choć trzeba podkreślić, że kwiaciarnie często proponują wiązanki i wieńce pogrzebowe stworzone ze sztucznych kwiatów i zwykle wyglądają one naprawdę bardzo dobre, ale to nie zmienia faktu, iż nie powinno się ich kupować, ale oczywiście nie jest to zakazane.

Z powyższego artykułu dowiedziałeś się, jakie kwiaty na wieniec pogrzebowy zimą wybrać. Pamiętaj jednak, że niezależnie od tego, jakie wybierzesz kwiaty, liczy się przede wszystkim fakt uczczenia pamięci zmarłego – tym także kwiatami.

Zobacz także:

Przeczytaj
Przesądy pogrzebowe – jakie są najpopularniejsze zabobony w Polsce?
Archiwum: styczeń 2023
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *