Jak się ubrać na pogrzeb zimą? Cenne wskazówki dotyczące ubioru

jak sie ubrac na pogrzeb zima

Jak się ubrać na pogrzeb zimą? Jeśli wybierasz się na uroczystość pogrzebową zimą, to na pewno zadajesz sobie to pytanie. Odpowiedni strój na pogrzeb powinien być dobrany z uwzględnieniem m.in. aktualnej pory roku. Sprawdź, jak wybrać właściwy ubiór!

Zastanawiając się nad tym, jak się ubrać na pogrzeb zimą, koniecznie musisz pamiętać o tym, że strój powinien wyrażać szacunek dla rodziny i smutek po zmarłym. Zatem nie możesz przyjść na taką uroczystość w ubraniach, które nosisz na co dzień. Strój na pogrzeb zimą powinien być w stonowanych kolorach i elegancki, ale równie ważne jest to, aby chronił przed zimnem i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Przeczytaj, jak się ubrać na pogrzeb, gdy panują niskie temperatury.

Jak się ubrać na pogrzeb zimą?

Odpowiedz na pytanie, jak się ubrać na pogrzeb zimą, w dużej mierze zależy od tego, jaka będzie temperatura. Jeśli będzie to 0 stopni Celsjusza lub trochę na plusie, to odpowiednim ubiorem może być połączenie ciemnej koszuli, czarnych spodni oraz lekkiego czarnego płaszczu lub zimowej kurtki. To uniwersalna propozycja zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dodajmy, że mężczyźni bardzo często wybierają klasyczny czarny garnitur na pogrzeb. Jak natomiast ubrać dziecko na pogrzeb zimą? Tutaj dobrym wyborem będą czarne spodnie, ciemna koszula, sweterek oraz kurtka. W przypadku dziewczynek można postawić na stylizację złożoną z sukienki i czarnych rajstop. Nieco inne zasady obowiązują, jeśli zastanawiasz się, jak się ubrać na pogrzeb latem.

Przeczytaj
Ubiór damski na pogrzebie latem

Jaką wybrać stylizację na pogrzeb, gdy będzie mróz?

Zauważyłeś, że temperatura jest mocno poniżej zera i nie wiesz, jak się ubrać na pogrzeb zimą? W takiej sytuacji również sprawdzą się powyższe stylizacje. Mężczyźni mogą dodatkowo ubrać kalesony. Natomiast w przypadku stroju damskiego zaleca się rezygnację z butów na szpilce. Niezależnie od płci warto też założyć cieplejszy płaszcz istotne, aby był on gładki i w ciemnym kolorze. Model płaszcza czy kurtki w kolorze czarnym powinien być prosty. Absolutnie nie możesz założyć na siebie puchowej kurtki w żywym kolorze. Pamiętaj, aby strój był odpowiednio dopasowany do uroczystości, czyli był w stonowanych kolorach (najlepiej czarnym i granatowym), elegancki i oczywiście czysty.

Strój na pogrzeb zimą a dodatki

Jeśli natomiast zastanawiasz się, jakie obuwie jest najlepsze na pogrzeb zimą, to wiedz, że dobrym wyborem na takie warunki będą czarne kozaki lub półbuty. Możesz też rozważać, czy pokazanie się w makijażu na pogrzebie będzie na miejscu. Najlepiej w ogóle zrezygnować z makijażu, lecz jeśli bardzo chcesz się na niego zdecydować, to pamiętaj, że niewskazany jest makijaż wieczorowy, bardzo kolorowy, czy mocne podkreślenie policzków różem. W takim przypadku lepiej sięgnąć też po kosmetyki wodoodporne. Co więcej, jeśli na dzień pogrzebu prognozowane są opady, to weź ze sobą parasol.

Wiesz już, jak się ubrać na pogrzeb zimą. Koniecznie pamiętaj, że wybierając odpowiedni strój, możesz wyrazić szacunek dla zmarłej osoby. Na pogrzebie każdy powinien wyglądać podobnie, a stroje wszystkich uczestników nie powinny rzucać się w oczy.

Przeczytaj
Jakie kwiaty na pogrzebie? Jaką wybrać kompozycję kwiatową na ostatnie pożegnanie? Co kupić: wieniec pogrzebowy, wiązankę czy bukiet?

Zobacz także:

Archiwum: styczeń 2023
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *