Transmisja pogrzebu i mszy świętej – dlaczego warto zdecydować się na pogrzeb online?

transmisja pogrzebu

Transmisja pogrzebu to popularna usługa oferowana przez niektóre zakłady pogrzebowe. Kiedy warto zdecydować się na transmisję online z pogrzebu? Na czym to polega i jakie ma zalety? Sprawdź koniecznie!

Transmisje na żywo uroczystości pogrzebowych są znane od lat. Kiedyś były one zarezerwowane wyłącznie dla znanych osobistości, co wynikało między innymi z tego, że koszt tego typu usług był bardzo wysoki. Dzisiaj jednak na korzystanie z nich decydują się również inni. Transmisja pogrzebu oferowana przez domy pogrzebowe zwykle odbywa się za pośrednictwem specjalnych stron. Zainteresowani nie korzystają z zewnętrznych serwisów, dzięki czemu jakość jest na zadowalającym poziomie. Dowiedz się więcej o tej usłudze.

Kiedy transmisja pogrzebu jest dobrym pomysłem?

Na organizację pochówku online powinieneś zdecydować się wtedy, gdy wiesz, że najbliżsi czy przyjaciele zmarłego nie mogą stawić się fizycznie na pogrzebie. Powody bywają różne:

  • zły stan zdrowia;
  • brak możliwości dostania się do kraju z powodu obostrzeń wynikających z pandemii;
  • kwarantanna z powodu COVID-19.

W takiej sytuacji transmisja pogrzebu to dobry pomysł, ponieważ w ten sposób zagwarantujesz innym bliskim szansę na uczestnictwo w ostatniej drodze zmarłego. Decydując się na to rozwiązanie, nie musisz obawiać się, że ktoś obcy będzie uczestniczył w ceremonii pożegnania bliskiej osoby, ponieważ firmy zajmujące się organizacją takich pochówków dbają o bezpieczeństwo w tym zakresie.

Jak wygląda uczestnictwo w ceremonii pogrzebowej online?

Uczestniczenie w pochówku online można porównać do wideokonferencji. Transmisja z pogrzebu może być odtworzona praktycznie na dowolnym urządzeniu. Polega to na tym, że wszyscy goście, którzy nie mogą przybyć osobiście na ceremonię, otrzymują specjalny link do transmisji na żywo. Jedyne co trzeba zrobić, to go kliknąć, dzięki czemu transmisja pogrzebu od razu się rozpocznie. Szczególnie ważne dla wielu osób jest też to, że po zakończeniu uroczystości istnieje możliwość pobrania pliku i jego ponownego odtwarzania.

Przeczytaj
Ile kosztuje pogrzeb? Uogólniony cennik usług pogrzebowych

W tych trudnych czasach istnieją różne rozwiązania, aby mimo wszystko móc pożegnać się z bliską osobą – takim sposobem jest właśnie transmisja pogrzebu. Jeśli organizujesz ceremonię i chcesz skorzystać z takiej usługi, to skontaktuj się z wybranym zakładem pogrzebowym i dowiedz się, czy może ją zaoferować. Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm proponujących pochówki online!

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *