Jak wygląda piekło po śmierci? Czy istnieje naprawdę?

jak wygląda piekło po śmierci

Jak wygląda piekło po śmierci? Czy ktoś w ogóle może to wiedzieć? Odpowiedzi znaleźć można w wypowiedziach osób, które doświadczyły śmierci klinicznej. Wiele na ten temat mówi też wyznanie wiary.

Jak wygląda piekło po śmierci? Chyba nikt nie chciałby się o tym przekonać, szczególnie że według chrześcijaństwa, grzesznik spędzi tam wieczność. Nie ma jednoznacznych dowodów, jak naprawdę wygląda to miejsce. Jednak pewne odpowiedzi znajdujemy w wypowiedziach osób, które doświadczyły śmierci klinicznej, a także w zapiskach z wizji Świętej Faustyny.

Jak wygląda piekło po śmierci?

Co jest po śmierci? Dla jednych niebo, a dla innych ogień piekielny? Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Informacje na ten temat znajdują się jakby po drugiej stronie, niedostępnej dla żyjącego człowieka. Niektórzy ludzie po doświadczeniu śmierci klinicznej opowiadają, że trafili wtedy do piekła, na skutek wcześniejszych swoich złych uczynków, takich jak zabicie drugiego człowieka (dowiedz się, ile grozi za zabicie człowieka). Opisują oni piekło jako miejsce ciemne, przepełnione smutkiem, w którym panuje bardzo wysoka temperatura. Jednak nie to w ich opowieściach jest najbardziej poruszające. Wielu z nich zgodnie twierdzi, że słyszeli głosy krzyczących w piekle dusz, a także wycie i szyderczy śmiech demonów. To wieczna kara za czyny przeciwko Bogu, od której nie ma ukojenia.

Jak wygląda piekło po śmierci według św. Faustyny?

Święta Faustyna w swoim „Dzienniczku” opisała, w jaki sposób było jej dane doświadczyć piekła z rozkazu Boga, aby mogła poświadczyć o istnieniu wiecznego odmętu. Wprowadzona przez Anioła do miejsca wielkiej kaźni mogła zobaczyć różne rodzaje mąk, a wśród nich: utratę Boga, nieustanne wyrzuty sumienia, przenikający duszę ogień, ciemność i straszny, duszący zapach, rozpacz, również świadomość, że to cierpienie nie może być przerwane, a także towarzystwo szatana. Są też inne potworne męki, na które dusze skazywane są wedle swoich ziemskich przewinień.

Przeczytaj
Co jest po śmierci? Przeczytaj, czy jest życie po śmierci!

Wizja piekła i szatana

Siostra Faustyna mogła nie tylko zobaczyć męki potępionych, ale też samego szatana i demonów. Mieli oni do Świętej ogromną nienawiść, jednak byli zmuszeni przez Boga do posłuszeństwa. Sam widok szatana jest według Siostry Faustyny nie do zniesienia, a nawet gorszy od mąk, których doświadczają grzeszne dusze. Co szczególnie ważne, najwięcej jest w piekle tych, którzy nie wierzyli w jego istnienie.

O tym, jak wygląda piekło po śmierci, przekonali się ci, którzy w momencie utraty życia byli w stanie grzechu. Niektórzy, po spędzeniu czasu w czyśćcu zaznali łaski Bożego Miłosierdzia. Zarówno oblicze nieba i piekła pozostaje kwestią wiary, jak i również to, co się dzieje z duszą po śmierci. Dla wielu, po prostu ulega ona unicestwieniu w chwili zgonu. Jednak pewne obserwacje sugerują, że świadomość jest tożsama z duszą człowieka i nie umiera wraz z ciałem. O tym, jak jest naprawdę, chcąc nie chcąc, przyjdzie się przekonać każdemu.

Źródło: „Dzienniczek. Miłosierdzie Boże w duszy mojej” s. Faustyna Kowalska

Zobacz także:

Archiwum: styczeń 2023
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *