Komfort ostatniej drogi. Jak wybrać zakład pogrzebowy, który godnie zajmie się naszym bliskim?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych wydarzeń w naszym życiu. W trakcie przeżywania żałoby zmierzenie się z ogromem formalności może przytłoczyć. Właśnie dlatego warto zdać się na dobry zakład pogrzebowy.

Osoba, która pierwszy raz doświadcza śmierci kogoś bliskiego, rzadko zdaje sobie sprawę, jak wiele formalności wiąże się z przygotowaniem go do ostatniej drogi. Do załatwienia są sprawy urzędowe, transport zwłok i organizacja pogrzebu. Ból i rozpacz związane ze stratą nie ułatwiają zadania. Właśnie dlatego konieczny jest wybór zakładu pogrzebowego, który kompleksowo zajmie się wszystkimi tymi sprawami. 

Transport zwłok o każdej porze dnia i nocy

Informacja o śmierci kogoś bliskiego może nas zaskoczyć w każdym miejscu i o każdej porze. Godny zaufania dom pogrzebowy świadczy usługi kompleksowego transportu ciała z miejsc takich jak szpitale, domy opieki, hospicja oraz oczywiście mieszkania prywatne. 

Odwiedź stronę https://jakubisiak.pl/, aby uzyskać więcej informacji o bezpiecznym i szybkim transporcie zwłok niezależnie od pory dnia i nocy. 

Formalności po zgonie bliskiej osoby

Załatwianie spraw w urzędach zazwyczaj generuje dużo stresu. Nie da się ukryć, że w pierwsze dni po śmierci bliskiej osoby trudno poradzić sobie z biurokracją. Na szczęście pracownicy dobrych zakładów pogrzebowych są w stanie odciążyć rodzinę zmarłego w tych kwestiach w tym najtrudniejszym czasie. 

Pogrzeb wyznaniowy czy świecki? 

Dużo firm świadczy usługi pogrzebowe. Warszawa to miasto, w którym mieszkają ludzie różnych narodowości i wyznań. Pogrzeb w obrządku katolickim, chociaż najczęstszy, nie zawsze jest domyślnym rozwiązaniem. 

Przedsiębiorstwo pogrzebowe „Jakubsiak” pomaga w organizacji uroczystości pogrzebowych w dowolnym obrządku wyznaniowym lub, jeżeli taka jest wola rodziny zmarłego, w obrządku świeckim. To odpowiedź na potrzeby wszystkich klientów niezależnie od ich wyznania czy poglądów. 

Organizacja ceremonii pogrzebowej i przygotowania ciała

Pogrzeb jest ważną uroczystością, którą trzeba przygotować relatywnie szybko. Większość z nas nie ma w tym dużego doświadczenia. Właśnie dlatego w kwestiach organizacyjnych warto zdać się na doświadczonych pracowników zakładu pogrzebowego.

Tego typu przedsiębiorstwo jest w stanie wyręczyć rodzinę zmarłego na każdym etapie organizowania pogrzebu. Zabiegi tanatokosmetyki czy balsamacji, a w razie konieczności – rekonstrukcji powypadkowej, pozwalają przygotować ciało zmarłego do ostatniego pożegnania. Jeżeli taka jest wola rodziny, można skorzystać również z usługi kremacji. 

Zakład pogrzebowy bierze na siebie formalności, które trzeba załatwić na cmentarzu. Nie bez znaczenia są także dodatkowe usługi, które pozwalają na maksymalne spersonalizowanie uroczystości – na przykład odpowiednia oprawa muzyczna. 

Całoroczna opieka nad nadgrobkiem

Usługi zakładów pogrzebowych nie zawsze kończą się po przysypaniu trumny ziemią – niejednokrotnie obejmują również całoroczną opiekę nad nagrobkiem. To bardzo ważne dla rodzin, które na co dzień mieszkają daleko od grobów swoich bliskich, na przykład za granicą.

Przedsiębiorstwo pogrzebowe „Jakubisiak” – wybierz najwyższą jakość

Zakład pogrzebowy „Jakubsiak” od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi na terenie Warszawy. Doświadczona i profesjonalna kadra pracowników jest w stanie wyręczyć rodzinę na wszystkich etapach przygotowania do uroczystości pożegnalnych zmarłego. Od transportu zwłok (także zza granicy) przez przygotowanie ciała aż po czuwanie nad przebiegiem pogrzebu. 

Pierwsze dni po śmierci bliskiej osoby to niemałe zamieszanie. Załatwianie formalności i przygotowywanie pogrzebu może przytłoczyć, dlatego warto zdać się na profesjonalistów. Zadbaj o to, aby wybrany przez ciebie dom pogrzebowy świadczył kompleksowe usługi dostosowane do twoich potrzeb i możliwości. Wówczas na pewno dasz sobie radę z wszystkimi kwestiami organizacyjnymi, bo będziesz mógł liczyć na fachową pomoc.

Zobacz także:

Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *