Komfort ostatniej drogi. Jak wybrać zakład pogrzebowy, który godnie zajmie się naszym bliskim?

Śmierć bliskiej osoby to jedno z najtrudniejszych wydarzeń w naszym życiu. W trakcie przeżywania żałoby zmierzenie się z ogromem formalności może przytłoczyć. Właśnie dlatego warto zdać się na dobry zakład pogrzebowy.

Osoba, która pierwszy raz doświadcza śmierci kogoś bliskiego, rzadko zdaje sobie sprawę, jak wiele formalności wiąże się z przygotowaniem go do ostatniej drogi. Do załatwienia są sprawy urzędowe, transport zwłok i organizacja pogrzebu. Ból i rozpacz związane ze stratą nie ułatwiają zadania. Właśnie dlatego konieczny jest wybór zakładu pogrzebowego, który kompleksowo zajmie się wszystkimi tymi sprawami. 

Transport zwłok o każdej porze dnia i nocy

Informacja o śmierci kogoś bliskiego może nas zaskoczyć w każdym miejscu i o każdej porze. Godny zaufania dom pogrzebowy świadczy usługi kompleksowego transportu ciała z miejsc takich jak szpitale, domy opieki, hospicja oraz oczywiście mieszkania prywatne. 

Odwiedź stronę https://jakubisiak.pl/, aby uzyskać więcej informacji o bezpiecznym i szybkim transporcie zwłok niezależnie od pory dnia i nocy. 

Formalności po zgonie bliskiej osoby

Załatwianie spraw w urzędach zazwyczaj generuje dużo stresu. Nie da się ukryć, że w pierwsze dni po śmierci bliskiej osoby trudno poradzić sobie z biurokracją. Na szczęście pracownicy dobrych zakładów pogrzebowych są w stanie odciążyć rodzinę zmarłego w tych kwestiach w tym najtrudniejszym czasie. 

Pogrzeb wyznaniowy czy świecki? 

Dużo firm świadczy usługi pogrzebowe. Warszawa to miasto, w którym mieszkają ludzie różnych narodowości i wyznań. Pogrzeb w obrządku katolickim, chociaż najczęstszy, nie zawsze jest domyślnym rozwiązaniem. 

Przeczytaj
Kir żałobny – wszystko, co trzeba wiedzieć

Przedsiębiorstwo pogrzebowe „Jakubsiak” pomaga w organizacji uroczystości pogrzebowych w dowolnym obrządku wyznaniowym lub, jeżeli taka jest wola rodziny zmarłego, w obrządku świeckim. To odpowiedź na potrzeby wszystkich klientów niezależnie od ich wyznania czy poglądów. 

Organizacja ceremonii pogrzebowej i przygotowania ciała

Pogrzeb jest ważną uroczystością, którą trzeba przygotować relatywnie szybko. Większość z nas nie ma w tym dużego doświadczenia. Właśnie dlatego w kwestiach organizacyjnych warto zdać się na doświadczonych pracowników zakładu pogrzebowego.

Tego typu przedsiębiorstwo jest w stanie wyręczyć rodzinę zmarłego na każdym etapie organizowania pogrzebu. Zabiegi tanatokosmetyki czy balsamacji, a w razie konieczności – rekonstrukcji powypadkowej, pozwalają przygotować ciało zmarłego do ostatniego pożegnania. Jeżeli taka jest wola rodziny, można skorzystać również z usługi kremacji. 

Zakład pogrzebowy bierze na siebie formalności, które trzeba załatwić na cmentarzu. Nie bez znaczenia są także dodatkowe usługi, które pozwalają na maksymalne spersonalizowanie uroczystości – na przykład odpowiednia oprawa muzyczna. 

Całoroczna opieka nad nadgrobkiem

Usługi zakładów pogrzebowych nie zawsze kończą się po przysypaniu trumny ziemią – niejednokrotnie obejmują również całoroczną opiekę nad nagrobkiem. To bardzo ważne dla rodzin, które na co dzień mieszkają daleko od grobów swoich bliskich, na przykład za granicą.

Przedsiębiorstwo pogrzebowe „Jakubisiak” – wybierz najwyższą jakość

Zakład pogrzebowy „Jakubsiak” od ponad 25 lat świadczy kompleksowe usługi na terenie Warszawy. Doświadczona i profesjonalna kadra pracowników jest w stanie wyręczyć rodzinę na wszystkich etapach przygotowania do uroczystości pożegnalnych zmarłego. Od transportu zwłok (także zza granicy) przez przygotowanie ciała aż po czuwanie nad przebiegiem pogrzebu. 

Przeczytaj
Dziecko na pogrzebie – jak ułatwić mu zrozumienie sytuacji?

Pierwsze dni po śmierci bliskiej osoby to niemałe zamieszanie. Załatwianie formalności i przygotowywanie pogrzebu może przytłoczyć, dlatego warto zdać się na profesjonalistów. Zadbaj o to, aby wybrany przez ciebie dom pogrzebowy świadczył kompleksowe usługi dostosowane do twoich potrzeb i możliwości. Wówczas na pewno dasz sobie radę z wszystkimi kwestiami organizacyjnymi, bo będziesz mógł liczyć na fachową pomoc.

Zobacz także:

Archiwum: czerwiec 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *