Rozmowa ze zmarłą osobą we śnie – sennik. Interpretacja snów o zmarłych

rozmowa ze zmarłą osobą we śnie sennik

Przydarzyła ci się rozmowa ze zmarłą osobą we śnie? Sennik jasno mówi, co to oznacza! Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, co może zwiastować taki sen. Przygotuj się na pewne okoliczności na jawie.

Warto wiedzieć:

 • Bardzo ważna jest treść rozmowy ze zmarłym we śnie.
 • Taki sen może być ostrzeżeniem przed niebezpieczeństwem, ale też zwiastunem dobrych wiadomości.
 • Rozmowa ze zmarłym może oznaczać, że pora na przebaczenie, jeśli w przeszłości pojawił się konflikt pomiędzy osobą już zmarłą i śniącą. 
 • Gdy śni nam się bliski zmarły, który niegdyś służył dobrą radą i pomocą, sen symbolizuje, że jesteśmy zaopiekowani i możemy w zaufaniu podejmować kolejne decyzje.
 • Interpretacja takiego snu zależy też od tego, kim była dla nas zmarła osoba. 

Rozmowa ze zmarłą osobą we śnie. Sennik – co mówi?

Śmierć bliskiej osoby to bardzo bolesne doświadczenie. Dlatego gdy chociaż we śnie możemy jeszcze się z nią spotkać, zawsze budzi to wiele emocji. Po przebudzeniu staramy się dobrze zapamiętać każdy szczegół rozmowy. Jest to bardzo istotne, aby prawidłowo interpretować sen. Ludzie najczęściej śnią o zmarłym ojcu, matce, dziadku i babci, rzadziej o osobach z dalszej rodziny lub niespokrewnionych. Bardzo istotne są uczucia, jakie towarzyszą nam po przebudzeniu. Czy są pozytywne, czy raczej nastrojone lękiem i niepokojem? To wiele mówi o znaczeniu snu. 

Przeczytaj
Czy można powiesić zdjęcie zmarłego w domu na ścianie?

Interpretacja kontekstu rozmowy

Wspomnieliśmy, że bardzo istotne jest zapamiętanie szczegółów z rozmowy ze zmarłym, która się przyśniła. Chodzi o to, aby dokładnie ją przeanalizować i pobyć przez chwilę z myślami. Czasem interpretacja słów naszego rozmówcy nie przychodzi od razu. Warto więc zapisać sobie szczegóły tego niezwykłego spotkania i powrócić do nich w momencie, w którym akurat poszukujemy odpowiedzi na jakieś nurtujące nas pytania. Jeżeli zmarły był osobą bliską, kontemplowanie tej rozmowy jest też swego rodzaju wdzięcznością za to, że zechciał odwiedzić nas we śnie.

Przestroga z zaświatów

Gdy nieboszczyk pojawia się we śnie, może to oznaczać, że chce on nas ostrzec. Wówczas warto zachować czujność w nadchodzącym czasie, szczególnie w trakcie podejmowania trudnych i ryzykownych decyzji. Gdy zdarzy się niebezpieczeństwo, będzie wtedy łatwiej o przemyślaną reakcję. Po takim ostrzeżeniu warto unikać też potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, szczególnie jeśli kontekst rozmowy ze zmarłym potwierdza przestrogę. 

Spełnienie nadziei

Niekiedy sen o rozmowie ze zmarłą osobą może oznaczać spełnienie jakiegoś pragnienia, szczególnie jeżeli było to doświadczenie o charakterze pozytywnym. Gdy bardzo tęsknimy za tą osobą, to z całą pewnością chcemy jeszcze raz ją zobaczyć, porozmawiać. Zatem zobaczenie zmarłego we śnie jest spełnieniem tej tęsknoty, a podświadomość wysyła nam sygnał, że również inne nasze nadzieje zostaną spełnione. Na przykład, jeżeli zmagamy się z jakimś trudnym problemem, to możemy liczyć, że zostanie on pozytywnie dla nas rozwiązany.

Przeczytaj
Sennik – śmierć bliskiej osoby. Jak to interpretować?

Trudna decyzja

Jeśli zmarła babcia lub inna bliska osoba była dla nas wielkim oparciem za życia, to również we śnie może starać się je okazać. Zwykle dzieje się tak, gdy w życiu zmagamy się z jakąś trudną sytuacją i stoimy przed ważną decyzją, bliska osoba może dać nam wskazówkę. Tutaj warto przeanalizować kontekst rozmowy, ale również inne szczegóły. Na przykład co miał na sobie zmarły, gdy widzieliśmy go we śnie? Gdzie miała miejsce rozmowa? Czy coś od tej osoby dostaliśmy? Czy ktoś towarzyszył rozmowie? Istotne będzie zatem wszystko, co zwróciło naszą uwagę i dzięki czemu zapamiętaliśmy to marzenie senne.

Opieka nad bliskimi

Śmierć jest trudna nie tylko dla osoby żyjącej. Dusza zmarłego na pewnym poziomie wie, że opuściła ukochanych. Z tego powodu może starać się roztaczać nad nimi opiekę. Taki sen symbolizuje wówczas tę opiekę i dodaje nam wiary we własne możliwości. Dzięki temu łatwiej nam zaufać, przejść przez poważne problemy i śmiało kroczyć w kierunku spełnienia swoich pragnień. 

Wybaczenie

Bardzo często w myślach zmagamy się z problemami z przeszłości i te problemy mogą dotyczyć osoby zmarłej. Na przykład jeśli za życia nie żyliśmy w zbyt dobrych relacjach i zabrakło czasu na pojednanie, wówczas taki sen oznacza, że pora już na wybaczenie, również sobie. A jeśli takie wybaczenie nastąpiło, to może warto już przestać roztrząsać nieprzyjemne sytuacje z przeszłości i po prostu żyć dalej. 

Przeczytaj
Kiedy zdjąć klepsydrę pogrzebową i kto powinien to zrobić?

Pocieszenie

Wreszcie, gdy ktoś zmarł niedawno i pojawia się w naszym śnie, być może ma to na celu załagodzenie bólu związanego z utratą tej osoby. Dzieje się tak zwykle wtedy, gdy bardzo przeżywamy śmierć bliskiej osoby i to wpędza nas w smutek, a nawet depresję. Nie możemy żyć dalej, bo już nie ma wśród żywych tej ważnej i kochanej przez nas osoby. Czasem miewamy wątpliwości, co tak naprawdę dzieje się z duszą zmarłego. Wówczas widząc go we śnie, możemy w pewien sposób uspokoić obawy i doznać ulgi. 

Rozmowa ze zmarłą osobą we śnie. Sennik na temat konkretnych osób

Warto też sprawdzić, co oznacza rozmowa z konkretną zmarłą osobą we śnie i powiązać te informacje z powyżej opisaną symboliką:

 • matka – trudności i ważne decyzje. Warto się zastanowić, czy nie potrzeba poprosić kogoś o pomoc w rozwiązaniu problemów;
 • ojciec – ostrzeżenie, pogorszenie stanu zdrowia; czas, by zadbać o siebie;
 • rodzeństwo – konflikty w rodzinie, nierozwiązane, a pilne do załatwienia sprawy;
 • dziecko – podświadomość nie może poradzić sobie ze stratą, zaakceptować tego stanu rzeczy;
 • babcia – osoba śniąca jest przytłoczona życiem, pora na zasłużony odpoczynek;
 • dziadek – problem z akceptacją rzeczywistości, brak spełnienia w życiu, pasji;
 • przyjaciel – strata i tęsknota, niemożność wyrażania siebie. Warto się zatrzymać, przyjrzeć emocjom i spędzić czas z wartościowymi ludźmi. 

Wiesz już, co oznacza rozmowa ze zmarłą osobą we śnie. Sennik podpowiada wiele sposobów interpretacji tego doświadczenia. Z pewnością któryś z opisanych przez nas symboli będzie ci szczególnie bliski i rozwikłasz zagadkę tego snu. Gdy śni nam się zmarła osoba, która za życia była bardzo bliska, zawsze oznacza to ogromną tęsknotę. To również moment, kiedy warto pomodlić się, zapalić znicze i kontemplować życie bliskiej osoby. Być może to właśnie tam, w przeszłości znajdziemy cenne odpowiedzi na pytania, które najbardziej nurtują nas obecnie?

Przeczytaj
W jakie dni nie robi się pogrzebów? Sprawdź!

Zobacz także:

Archiwum: czerwiec 2023
Opublikowany przez
Marek Wojciechowski

Marek Wojciechowski to autor artykułów i bloger piszący o pochówkach ekologicznych i alternatywnych formach pochówku. W swojej twórczości skupia się na ekologicznych aspektach ceremonii pogrzebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *