Sennik: Widzieć zmarłą osobę jako żywą. Interpretacja odwiedzin z zaświatów

sennik widzieć zmarłą osobę jako żywą

Dla osób, które często przeglądają sennik, widzieć zmarłą osobą jako żywą we śnie jest jak najbardziej interesującym zagadnieniem. Wszystko dlatego, że jest to najczęściej pojawiający się sen po stracie bliskiej osoby. 

Warto wiedzieć:

  • Sen, w którym widzi się zmarłą osobę jako żywą, może mieć wiele znaczeń. 
  • Przestroga, wskazówka, pilne sprawy do rozwiązania to najczęstsze interpretacje snu.
  • Analizując sen, warto zwracać uwagę na szczegóły i kontemplować to doświadczenie. 
  • Zupełnie normalne jest, że sen o zmarłej osobie jako żywej budzi przerażenie, nawet jeśli była to bliska osoba. 

Sennik: widzieć zmarłą osobę jako żywą – znaczenie

Śmierć bliskiej osoby jest zawsze niezwykle traumatycznym wydarzeniem, po którym trudno przywrócić życie na właściwie tory. Jednak trauma związana z tą okolicznością to jedno, bo przecież nawet mimo śmierci kogoś bliskiego, życie toczy się dalej, doświadczamy różnych sytuacji, problemów i zmartwień. Z tego powodu sen o osobie zmarłej widzianej jako żywa może mieć wiele znaczeń. Często po prostu nie chcemy zaakceptować takiego stanu rzeczy, a sen jest reakcją podświadomości. Jednak czy ma on jakieś głębsze znaczenie? Tego dowiesz się już za chwilę!

Reakcja na stratę

U większości osób, którym zdarza się śnić o zmarłej osobie, to doświadczenie jest reakcją na stratę. Zwykle nie zastanawiamy się, jakby to było kogoś stracić. Jednak, gdy coś takiego następuje, jest to bolesne zderzenie z rzeczywistością. Wiemy bowiem, że śmierć jest ostateczna i już nigdy nie zobaczymy bliskiego. Im bardziej jesteśmy tego świadomi, tym większy opór i większe pragnienie, by to, co się stało, okazało się nieprawdą; by bliski jednak żył. Jako że w snach nic nie jest niemożliwe, podświadomość spełnia nasze życzenie. 

Przeczytaj
Żałoba a wesele. Czy zorganizować wesele w żałobie? 

Sprawy do rozwiązania

Sen o zmarłym jako żywym można też interpretować jako oznakę, że odkładamy jakieś ważne sprawy i problemy do rozwiązania. Często nie potrafimy wtedy podjąć żadnej decyzji i wpadamy w depresje, obawiając się konsekwencji takiej postawy. To może dotyczyć relacji, spraw zawodowych, finansowych i wielu innych. Zmarły daje nam znać, że pora już załatwić sprawę i odpuścić.

Poczucie winy

Takie odwiedziny z zaświatów bardzo często symbolizują poczucie winy, jeżeli nie żyliśmy z tą osobą w zbyt dobrych stosunkach lub zrobiliśmy czy powiedzieliśmy coś, czego bardzo żałujemy. To oznaka, że warto już przepracować zdarzenia z przeszłości, wybaczyć sobie i tej drugiej osobie, by móc ruszyć z życiem naprzód.

Tęsknota

Śmierć osoby bliskiej zawsze powoduje uczucie głębokiej tęsknoty. Wówczas często o tej osobie myślimy na jawie, a zatem nic dziwnego, że pojawia się ona również w snach. Być może też nie było dane pożegnać się ze zmarłym, co zdarza się bardzo często. Wówczas takie marzenie senne stwarza ku temu okazję, a później wreszcie można odetchnąć z ulgą. 

Wskazówka

Gdy śni nam się zmarła osoba, która za życia była naszym mentorem i doradcą, prawdopodobnie brakuje nam tego typu oparcia. Wówczas sen może być wskazówką do rozwiązania jakiegoś bieżącego problemu. Warto zwrócić uwagę na szczegóły, które w tym śnie się pojawiają. Czasem warto też zapytać siebie, co poradziłaby nam ta osoba, gdyby żyła? Odpowiedź z pewnością przyjdzie w najlepszym momencie. 

Przeczytaj
Żałoba po mężu - ile trwa, jak się objawia, jak poradzić sobie z bólem?

Przestroga

Czasem, gdy przyśni nam się zmarła osoba, może ona ostrzegać nas o niebezpieczeństwie. Wiele ludzi twierdzi, że gdy mają takie sny, zazwyczaj w krótkim czasie wydarzają się jakieś nieprzyjemne sytuacje. Choć nie jest to najprzyjemniejsza interpretacja, to jednak cenna, bo pozwala zachować czujność, dzięki czemu reakcja może być bardziej przemyślana. 

Transformacja

Sennik interpretuje widzenie zmarłej osoby również jako zwiastun transformacji, która niebawem się w nas dokona. To coś na kształt rozpoczęcia nowego rozdziału w życiu i może dotyczyć osobowości, kariery, relacji, finansów. Krótko mówiąc, szykują się zmiany na lepsze.

Co mówi sennik o widzeniu konkretnej osoby zmarłej?

Aby interpretować sen o widzeniu zmarłej osoby jako żywej, warto też dowiedzieć się, co oznacza spotkanie z konkretną zmarłą osobą. Dzięki temu nasza analiza może być głębsza i dokładniejsza. 

Zmarły ojciec, zmarła matka

Sen o powracającym do życia ojcu to szczęśliwy omen. Tato, a właściwie nasze wewnętrzne ja, podpowiada, że nie ma się czym martwić, bo wszytko się ułoży. To dobry moment, by skupić się na swoich celach. Z kolei jeśli we śnie pojawia się zmarła matka, oznacza to, że podążamy właściwą drogą i dajemy rodzicielce powód do dumy. To też zwiastun cennej wskazówki, którą niebawem otrzymamy. 

Zmarła babcia, zmarły dziadek

Gdy śni się zmarła babcia jako żywa, jest to ostrzeżenie, że za dużo w naszym życiu się dzieje i jesteśmy tym przytłoczeni. Mogą pojawić się problemy w pracy, relacjach i inne, a do ich rozwiązania należy podejść spokojnie, krok po kroku i z wyrozumiałością do siebie. Gdy śni się dziadek, oznacza to błogosławieństwo. Warto wtedy przystąpić do realizacji wcześniej wyznaczonych celów, bo podświadomość dodaje nam wiatru w żagle. 

Przeczytaj
Słowa wsparcia po śmierci bliskiej osoby

Zmarłe dziecko

Sen o zmarłym dziecku jako żywym to dobry omen, który symbolizuje nagłą, pozytywną zmianę. Zwykle zmiana ta dotyczy rozwoju osobowości. Gdy jakiś obszar budzi nasze lęki, niebawem uda nam się przekroczyć obawy, spojrzeć na sytuację inaczej i być może lepiej zareagować. 

Zmarły przyjaciel

Taki sen oznacza, że to, co zagubione, powróci do nas. Często pojawia się, gdy przeżywamy akurat trudniejszy okres, a wtedy symbolizuje, że wkrótce odżyjemy. Dotychczasowa sytuacja ulegnie niebawem poprawie, a my będziemy oddychać pełną piersią. 

Zmarłe rodzeństwo

Gdy zmarłe rodzeństwo śni się jako żywe, może to oznaczać, że w naszym najbliższym otoczeniu dzieje się źle. Może są to kłótnie bez powodu, może niedomówienia. Być może trzeba spojrzeć na bliskich z większą wyrozumiałością lub zdystansować się nieco od tego, kto stale wszczyna spory. 

Jak więc widzisz, sen, w którym przyszło ci widzieć zmarłą osobę jako żywą, sennik interpretuje na wiele różnych sposobów. Skąd więc wiedzieć, który dotyczy akurat nas? Cóż, nie można powiedzieć, że jeśli śniła nam się zmarła osoba, to na pewno spotka nas niebezpieczeństwo. Śnienie jest niezwykle unikalnym procesem i dotyczy całego naszego jestestwa, myśli, doświadczeń, emocji. Interpretacja snu jest bardzo pomocna w poznawaniu siebie, swoich przekonań, ograniczeń i tak warto ją traktować. 

Zobacz także:

Przeczytaj
Żałoba – cytaty o nieuchronności śmierci i przemijaniu. Najlepsze cytaty na ostatnie pożegnanie. 
Archiwum: lipiec 2023
Opublikowany przez
Marek Wojciechowski

Marek Wojciechowski to autor artykułów i bloger piszący o pochówkach ekologicznych i alternatywnych formach pochówku. W swojej twórczości skupia się na ekologicznych aspektach ceremonii pogrzebowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *