Nagrobki – granit. Jakie są zalety pomników granitowych? Dlaczego warto je wybrać? Czym się charakteryzują?

nagrobki granit

Produkty, jakimi zajmują się zakłady kamieniarskie, to w głównej mierze nagrobki. Granit jest materiałem najczęściej wykorzystywanym przy ich produkcji. Twardy i wytrzymały surowiec świetnie wygląda na cmentarzu nawet po wielu latach.

Nagrobek granitowy świetnie sprawdza się jako element ozdobny grobowca. Wybierz ten kamień, jeśli zamawiasz grobowiec dla najbliższych. Zainwestuj w pojedynczy lub podwójny nagrobek. Granit nie tylko pięknie wygląda, ale jest też wytrzymały. Nie obawiaj się, że nagrobek ulegnie zniszczeniu po kilku latach. Zapewnij sobie i swoim bliskim spokój na długi czas, bez konieczności kupna nowego pomnika. Dowiedz się więcej na ten temat.

Nagrobki – granit. Jakie są ich cechy charakterystyczne?

Nagrobki granitowe są przede wszystkim wytrzymałe. Pamiętaj o tym, kiedy szukasz pomnika dla siebie lub swoich bliskich. Warunki atmosferyczne nie wpływają na wygląd granitowych pomników nawet przez wiele lat. Zastanawiasz się dlaczego? Granit jako surowiec wykorzystywany przez firmy produkujące obeliski jest twardy i odporny na oddziaływanie wody i mrozu. Nagrobki z granitu nie wymagają sezonowej renowacji. Dzięki temu unikniesz dodatkowych kosztów. Jeśli zdecydowałeś się na nagrobek pojedynczy z kamienia naturalnego, masz pewność, że ten przetrwa nawet najcięższe warunki atmosferyczne.

Granitowe nagrobki – jak wyglądają?

Granitowe nagrobki świetnie wyglądają w wersjach pojedynczych, jak i podwójnych. Liczy się dla ciebie estetyka i wytrzymałość? Granit to najlepszy wybór, jakiego dokonasz. To różnorodny materiał pod wieloma względami. Oferuje wiele struktur i kolorów. Pomniki z granitu są też bardzo estetyczne. Dlaczego? Nie zauważysz na nich żadnych rys ani odbarwień nawet po wielu latach. Usługi kamieniarskie pomogą ci dopasować wygląd pomnika do twojej wizji. Wzory nagrobków znajdziesz w biurze firmy lub w internecie. Szukasz oszczędności? Wybierz pomniki granitowe z katalogu, a cena na pewno będzie znacznie niższa niż w przypadku zamówienia indywidualnego.

Przeczytaj
Nagrobki podwójne – kiedy się sprawdzają? Ile kosztuje pomnik granitowy dla dwóch osób? Czy zakład kamieniarski wykona podwójny grobowiec?

Dostępne warianty granitu

Mimo dużej twardości zakłady produkcyjne najchętniej wykonują nagrobki z granitu. Dlaczego? Zarówno pomniki pojedyncze, jak i podwójne przybierają najróżniejsze formy. Tylko od ciebie zależy, na jaki kształt, kolor i strukturę się zdecydujesz. Masz do wyboru modele:

  • matowe;
  • błyszczące;
  • strukturalne.

Ze względu na kolory granitowe pojedyncze i podwójne nagrobki stworzysz w barwach:

  • czarnej;
  • szarej;
  • kremowej;
  • białej;
  • i wielu innych…

Kamieniarstwo to branża artystyczna. Pamiętaj o tym, kiedy zlecasz produkcję nagrobka. Zwracaj uwagę na to, jak prezentuje się blat pomnika. To właśnie na nim ustawisz świece i inne ozdoby, dodające grobowcowi wyjątkowego wyglądu.

Pomnik granitowy – pielęgnacja grobowca

Chcesz wiedzieć, jak zadbać o piękny wygląd grobowca? Jest kilka sposobów. Nagrobki granitowe myj minimum raz w miesiącu. W ten sposób unikniesz zacieków wodnych oraz nadmiaru kurzu na powierzchni blatu. Pielęgnuj grobowiec tylko czystą wodą np. z płynem do naczyń. Korzystaj także ze specjalistycznych płynów polecanych przez zakłady kamieniarskie. Pamiętaj, aby nie porysować powierzchni granitu! Faktem jest, że granit to wytrzymały materiał. Nie oznacza to jednak, że częste szczotkowanie nie wywoła licznych mikrorys. W sklepach dostępnych jest wiele środków czystości. Oferta firm kamieniarskich to też doradztwo w zakresie pielęgnacji materiału.

Granitowe nagrobki – czy warto w nie zainwestować?

Chcesz stworzyć piękne miejsce upamiętniające zmarłą osobę? Zainwestuj w nagrobki z granitu, dzięki czemu miejsce pochówku będzie zawsze eleganckie i niewymagające częstej pielęgnacji. Pamiętaj, że ceny granitowych pomników są różne. W firmach kamieniarskich koszty produkcji zaczynają się nawet od kilku tysięcy złotych. Rekompensatą kosztów jest jednak wysoka jakość nagrobków. Nie zwlekaj i sprawdź ofertę zakładów kamieniarskich w zakresie produkcji obelisków granitowych na indywidualne zamówienie.

Przeczytaj
Obudowy grobów – jak wykonuje się nagrobek tymczasowy? Kiedy trzeba go zastosować? Jak długo można go wykorzystywać?

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *