Tabliczki na krzyż – z jakich materiałów są wykonywane? Jakie informacje zawierają? Ile kosztują tablice na krzyż nagrobny?

tabliczki na krzyż

Chcesz upamiętnić dzień śmierci zmarłej osoby? Ciekawą opcją są tabliczki na krzyż. W ten sposób nie tylko wyróżnisz zmarłego, ale i rozpoznasz grobowiec z daleka. Sprawdź, czym są tabliczki pogrzebowe.

Zakład pogrzebowy często podejmuje się wykonania tabliczki na krzyż. Chcesz skorzystać z takiej możliwości? Skontaktuj się z pracownikiem zakładu odpowiednio wcześnie. Produkcja tabliczki na grób może potrwać nawet kilka dni. Na rynku dostępne są różnego rodzaju tablice. Zdecyduj się przede wszystkim na taką, która będzie odporna na warunki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne.

Tabliczki na krzyż nagrobny – jaki materiał wybrać?

Chcesz wiedzieć, z jakiego materiału tworzone są tabliczki na krzyż? Oto najpopularniejsze surowce, z jakich wykonywane są tablice nagrobne dla osoby zmarłej:

  • aluminium;
  • chromonikiel;
  • stal nierdzewna;
  • granit;
  • mosiądz;
  • laminat.

Zarówno metalowa tabliczka, aluminiowa, jak i mosiężna będą odpowiednio wytrzymałe. Wybierz taki materiał, którego struktura i wygląd podoba ci się najbardziej.

Krzyże z tabliczkami – co warto na nich umieścić?

Firmy oferujące usługi tworzenia tabliczek na krzyż chętnie wykonują na nich napisy. Wybierz odpowiedni wzór i umieść na nim takie informacje, jak:

  • imię i nazwisko zmarłego;
  • data urodzenia;
  • data śmierci;
  • krótki cytat.

W ten sposób zidentyfikujesz grobowiec bliskiej ci osoby oraz upamiętnisz jego śmierć w elegancki sposób.

Ceny tabliczek nagrobnych

Oferta zakładów pogrzebowych i firm produkcyjnych jest mocno rozbudowana. Ceny tablic są różne. Duży wpływ na koszty ma wybrany przez ciebie materiał wykonania oraz wielkość. Podstawowe modele laminowane lub z aluminium to wydatek od 40 złotych w górę. Modele granitowe będą jednak nieco droższe, ze względu na trudność obróbki.

Przeczytaj
Plamy na pomniku granitowym – czym czyścić nagrobki, by je usunąć?

Tabliczki nagrobkowe – czy warto w nie zainwestować?

Chcesz, aby pomnik bliskiej ci osoby był widoczny z daleka na cmentarzu? Zainwestuj w wysokiej jakości tabliczki nagrobkowe. W ten sposób nie tylko odpowiednio upamiętnisz śmierć zmarłego. To świetna forma ozdoby grobowca. Masz wiele możliwości, a ceny tabliczek są stosunkowo niskie. Nie zwlekaj i kup tabliczki na krzyż dla swoich nieżyjących bliskich.

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *