Nagrobki pojedyncze – co warto o nich wiedzieć? Ile kosztują? Jak zaprojektować pomnik z granitu dla jednego zmarłego?

nagrobki pojedyncze

Zastanawiasz się nad kupnem pojedynczego nagrobka dla siebie lub twoich bliskich? Oferta zakładów kamieniarskich obejmuje zarówno modele pojedyncze, jak i podwójne. Sprawdź, jakie nagrobki pojedyncze sprawdzają się najlepiej.

Nagrobki pojedyncze to najpopularniejsze pomniki widoczne na cmentarzach. Najczęściej wykonywane są z granitu lub marmuru. Wybierz pojedynczy pomnik, jeśli nie masz zamiaru tworzyć rodzinnego grobowca. Udaj się do wytwórni i wykonaj projekt nagrobka. Pamiętaj, że masz wiele możliwości. Materiał wykonania, możliwe zdobienia i cena – tego wszystkiego dowiesz się na miejscu w biurze firmy kamieniarskiej.

Nagrobki pojedyncze – jaki materiał wykonania wybrać?

Kamień to podstawowy surowiec, z którego wykonywane są pojedyncze nagrobki. Wyróżniamy dwa najpopularniejsze materiały wykonania pomników, a mianowicie:

  • granit;
  • marmur.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji, koniecznie sprawdź charakterystykę obu surowców. Wybór materiału wykonania to kluczowa kwestia. Pamiętaj, że odbije się to na trwałości monumentu. Fabryki kamieniarskie najczęściej odradzają obeliski pojedyncze z marmuru. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż te nie są odporne na wodę, mróz i zmienne warunki atmosferyczne.

Pomniki pojedyncze granitowe

Posągi cmentarne pojedyncze granitowe to świetny wybór. Dowiedz się, czym charakteryzują się granitowe monumenty. Są to wyroby trwałe, odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne i łatwe w czyszczeniu. Kupiłeś nagrobek granitowy, a ten pękł po zamontowaniu? Koniecznie zgłoś reklamację do wytwórni.

Przeczytaj
Pomniki dla dziecka – jak powinny wyglądać? Na co zwracać uwagę? W jakim stylu stworzyć nagrobek dziecięcy?

Nagrobki pojedyncze z piaskowca – świetna alternatywa dla granitu i marmuru

Ciekawą alternatywą dla pojedynczych nagrobków z granitu lub marmuru są modele wykonane z piaskowca. Ten materiał wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Szukasz oszczędności podczas zakupu monumentu? Wybierz właśnie ten materiał. Nie lada gratką w branży kamieniarskiej są chińskie nagrobki. Ich niska cena często oferuje porównywalną jakość do wyrobów kamiennych w kraju. Zastanów się nad tym. Być może inwestycja w nowoczesny chiński nagrobek pojedynczy to dobry pomysł.

Projekt pojedynczego nagrobka – jak wybrać wzór?

Chcesz zaprojektować nagrobek? Poproś o pomoc pracownika firmy kamieniarskiej. Różne wzory pomników cmentarnych znajdziesz w biurze lub na stronie internetowej fabryki. Zdecyduj, czy nagrobek ma być minimalistyczny, czy bogato zdobiony. Praktycznie wszystko zależy tylko od ciebie. Wybór nagrobków pojedynczych jest ogromny. Chcesz ograniczyć wydatki związane z pogrzebem? Wybierz projekt nagrobka z gotowego wzornika. Unikniesz w ten sposób tworzenia pomnika na indywidualne zamówienie i większych kosztów jego zakupu. Pamiętaj też, że im więcej zdobień, tym dłużej poczekasz na realizację zamówienia.

Jakie są ceny nagrobków granitowych pojedynczych?

Nagrobek pojedynczy granitowy to wydatek na poziomie od 3000 złotych w górę. Od czego zależy ostateczny koszt zakupu? Przede wszystkim od twoich ustaleń z warsztatem produkcyjnym. Im więcej wymogów przedstawisz, tym cena będzie wyższa. Decydujesz się na import kamienia na indywidualne zamówienie? W tym przypadku licz się z wydatkiem kwoty nawet ponad 10 000 złotych.

Przeczytaj
Zdjęcie na pomnik – jak wybrać odpowiednie zdjęcie nagrobkowe? Na co zwrócić uwagę? Kto wykonuje nadruki na porcelanie?

Pojedyncze nagrobki – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Na pomnikach pojedynczych istotne są elementy takie jak tablica oraz napisy. To części informujące o zmarłej osobie leżącej w grobie. Chcesz, aby posąg wyglądał wyjątkowo? Umieść na tablicy zdjęcie bliskiej ci osoby. Dodaj do tego datę urodzenia oraz śmierci. Dzięki temu identyfikacja grobowca na cmentarzu jest o wiele łatwiejsza. Dodatki w postaci napisów, zdjęć i ozdób to nie wszystko. Poproś firmę realizującą zamówienie o wykonanie nadruku bezpośrednio na kamieniu. W ten sposób odróżnisz nagrobek pojedynczy od innych.

Pojedynczy nagrobek dla zmarłego – czy warto w niego zainwestować?

Nagrobki pojedyncze są nieco droższe od tych podwójnych. Jeśli nie szukasz nadmiernych oszczędności, postaw na takie rozwiązanie. Pojedynczy pomnik na cmentarzu to wyróżnienie dla zmarłego. Sprawdzi się także dla osób samotnych. Zadbaj o to, aby odpowiednio wcześnie zamówić nagrobek. Realizacja zamówienia trwa nawet do kilku tygodni.

Zobacz także:

Przeczytaj
Nagrobek – cena. Ile kosztują pomniki na cmentarz? Czy warto kupić nagrobek granitowy?
Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *