Nagrobki podwójne – kiedy się sprawdzają? Ile kosztuje pomnik granitowy dla dwóch osób? Czy zakład kamieniarski wykona podwójny grobowiec?

nagrobki podwójne

Pogrzeb małżonka to ciężkie przeżycie. Zadbaj jednak o to, aby zmarła bliska ci osoba miała godny pochówek. Zakłady kamieniarskie mają w ofercie nagrobki podwójne dla małżeństw. Dowiedz się, jaki projekt nagrobka będzie odpowiedni.

Na podwójny nagrobek zdecyduj się wtedy, kiedy chcesz stworzyć grób rodzinny. Pomniki podwójne świetnie upamiętniają dwie kochające się osoby. Obecnie wiele firm kamieniarskich oferuje takie wyroby. Skorzystaj z pomocy specjalistów i zaprojektuj nowoczesny nagrobek dla dwojga. Wykonanie pomnika cmentarnego większych gabarytów zajmuje nieco więcej czasu. Skontaktuj się z warsztatem kamieniarskim odpowiednio wcześnie. Przygotuj się na śmierć bliskich i nie tylko.

Podwójne nagrobki – na co zwrócić uwagę?

Chcesz być zawsze blisko swoich bliskich nawet po śmieci? Zainwestuj w podwójne nagrobki. Takie rozwiązanie to opcja do stworzenia rodzinnego grobowca. Pamiętaj, że podwójne nagrobki wymagają wykupienia aż dwóch miejsc u zarządcy cmentarza. Zadbaj o to odpowiednio wcześnie. W skrajnych sytuacjach może okazać się, że na cmentarzu zabraknie miejsca na podwójny nagrobek.

Co ustala się z zarządcą cmentarza a co z firmą kamieniarską?

Z zarządcą cmentarza ustal także wielkość pomnika. To kluczowe, aby uwzględnić odpowiednią ilość miejsca do wykupienia. Wzory nagrobków podwójnych znajdziesz w wytwórniach kamieniarskich. Przejrzyj je i wybierz taki, który podoba ci się najbardziej. Zamówienie złożysz bezpośrednio u pracownika pracowni kamieniarskiej. W skrajnych przypadkach termin realizacji wydłuża do kilku tygodni.

Ile kosztują nagrobki podwójne granitowe?

Wpływ na cenę nagrobków podwójnych ma przede wszystkim materiał wykonania. Granit to najczęściej wykorzystywany surowiec. Decydujesz się na nagrobki podwójne z granitu? Musisz liczyć się z ceną na poziomie od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Ostateczny wpływ na cenę ma także wzór, jaki wybierzesz.

Przeczytaj
Wirtualny znicz zamiast wizyty na cmentarzu? Sprawdzamy co to jest wirtualny znicz oraz gdzie i w jaki sposób go zapalić.

Nagrobki podwójne – czy warto w nie inwestować?

Nagrobki granitowe na dwa miejsca mają wiele zalet. W ten sposób małżeństwo nawet po śmierci może być blisko siebie. To ważne dla osób, które spędziły ze sobą całe życie, świętując razem niezliczone rocznice, jak złote gody. Podwójny nagrobek ułatwi też rodzinie zmarłych odwiedzanie grobu bliskich. W większych miastach często brakuje wolnych miejsc do pochówku.

Zainwestuj w nagrobki granitowe podwójne, a unikniesz tego problemu. Oczywiście cena podwójnych pomników jest większa. W ostatecznym rozrachunku zaoszczędzisz sporo pieniędzy. Koszt kupna podwójnego grobowca wciąż jest niższy, niż dwóch pojedynczych.

Zastanów się nad opcją postawienia pomnika podwójnego. Wybierz mogiłę rodzinną, a zaoszczędzisz nie tylko miejsce na cmentarzu. Zmniejszysz też ewentualne koszty pochówku. Dodatkowo pomnik w przyszłości będzie miejscem spotkań bliskich, którzy jeszcze żyją. Masz problem z podjęciem ostatecznej decyzji? Skontaktuj się z firmą kamieniarską. Przejrzyj wzory pomników i wybierz ten, który spełni twoje oczekiwania. Zwracaj też uwagę na materiał wykonania. Pomnik na cmentarzu to wieloletnia inwestycja. Zadbaj więc o to, aby świetnie wyglądał przez co najmniej kilka lat.

Zobacz także:

Przeczytaj
Zdjęcie na pomnik – jak wybrać odpowiednie zdjęcie nagrobkowe? Na co zwrócić uwagę? Kto wykonuje nadruki na porcelanie?
Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *