Nagrobki plastikowe – ile kosztują? Czy są wytrzymałe? Kiedy warto wybrać nagrobki z plastiku?

nagrobki plastikowe

Nagrobki plastikowe stały się obecnym trendem na cmentarzach. Pomniki plastikowe cechują się wytrzymałością i estetycznym wyglądem. Jaka jest ich cena? Sprawdź, kiedy stosuje się obudowy grobu z plastiku.

Nagrobki plastikowe są coraz częściej wybierane przez rodziny zmarłych. Cenisz sobie atrakcyjną cenę i wysoką jakość? Postaw na grób z tworzywa sztucznego. W ten sposób zapewnisz zmarłemu godny pochówek w wytrzymałej obudowie. Dowiedz się więcej na temat grobów wykonanych z plastiku.

Kiedy i gdzie sprawdzają się nagrobki z plastiku?

Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach sprawdzą się plastikowe nagrobki? Przejrzyj ofertę pomników z ABS. Przekonaj się, że monument nie zawsze musi być drewniany lub kamienny. Jako rodzina zmarłego zapewnij mu godny pochówek. Pomniki plastikowe mogą być też tymczasowym rozwiązaniem. Zanim zamówisz docelowy grobowiec, postaw na jego miejscu nagrobek wykonany z plastiku. Miejsce pochówku przygotowane w ten sposób wygląda estetycznie. Wybierz plastikowy pomnik cmentarny odporny na warunki atmosferyczne. Plastikowa obudowa skutecznie zapobiega rozsypywaniu się ziemi. Pamiętaj, że tanie nagrobki z tworzywa sztucznego nie butwieją tak, jak drewno.

Nagrobki z plastiku – świetny zamiennik kamiennych grobowców

Szukasz właściwego odpowiednika dla kamiennego grobowca? Zakład kamieniarski często potrzebuje sporo czasu na zrealizowanie zlecenia, a sam montaż grobowca wymaga sporych nakładów czasu. Za nagrobki i krzyże z kamienia, granitu lub marmuru zapłacisz nawet ponad 5000 złotych. Możesz zdecydować się na tańszy zamiennik. Wybierz nagrobek plastikowy, którego ceny zaczynają się już od 500 złotych.

Przeczytaj
Epitafium - czym jest, kiedy je umieścić, przykłady

Jak powinien wyglądać plastikowy nagrobek na cmentarz?

Elegancki styl monumentów cmentarnych jest bardzo ważny. Nagrobki z tworzywa sztucznego świetnie sprawdzają się jako zamienniki lub rozwiązania tymczasowe. Pamiętaj jednak, że możesz je postawić także na stałe w miejscu pochówku. Za modele imitujące drewno naturalne lub marmur zapłacisz więcej. Zawsze wybieraj tylko produkty od sprawdzonych dostawców. Do nagrobka możesz zamówić akcesoria takie jak:

  • tabliczki;
  • krzyże;
  • wazony;
  • sztuczną trawę;
  • kwieciste dekoracje.

Spraw w ten sposób, że nagrobek plastikowy wyróżni się spośród innych. Najpopularniejsze modele monumentów z tworzywa dostępne są w kolorach:

  • czarnym;
  • szarym;
  • naturalnego drewna;
  • beżowym;
  • i wielu innych…

Stawiaj na jakość. Nigdy nie szukaj nadmiernych oszczędności, chyba że sztuczny pomnik pozostanie w miejscu pochówku tylko na chwilę.

Montaż pomnika plastikowego – jak to wygląda w praktyce?

Proces montażu monumentu plastikowego na cmentarzu jest prosty. Wystarczy nałożyć pomnik na grób ziemny. Aby zapobiec kradzieży, przymocuj go za pomocą kotew do podłoża. Plastikowe nagrobki zyskują coraz większą popularność i coraz częściej można je spotkać na cmentarzach. Trwałość i estetyka to główne cechy wyróżniające ten produkt funeralny.

Zobacz także:

Przeczytaj
Opieka nad grobami – kto się tym zajmuje? Jak w praktyce sprzątać cmentarz? Jak często porządkować grób?
Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *