Pomniki dla dziecka – jak powinny wyglądać? Na co zwracać uwagę? W jakim stylu stworzyć nagrobek dziecięcy?

pomniki dla dziecka

Strata dziecka dotyka wiele rodzin w Polsce i na świecie. Odpowiednie pomniki dla dziecka to szansa na godne upamiętnienie utraty maleństwa. Dowiedz się, ile kosztują obeliski dziecięce i jakie modele są warte uwagi.

Pomniki dla dziecka to ostatnia rzecz, jaką rodzina robi dla swojej pociechy. Oczywiście w późniejszym czasie zadbaj także o sprzątanie grobowca i okolicy wokół niego. Zakłady kamieniarskie nie ustalają jednolitej formy wyglądu nagrobków dziecięcych. Sprawdź dowolny wzór z oferty zakładu kamieniarskiego. Tylko od ciebie zależy, jaki wygląd nagrobka dla dziecka wybierzesz. Możesz też postawić pomnik dziecka nienarodzonego jeśli spotkała cię taka tragedia.

Pomniki dla dziecka – z jakich materiałów wykonuje się nagrobki dziecięce?

Kamieniarstwo to dziecina, która jest mocno związana z pracą artystyczną. Dzięki temu nagrobki granitowe dla dzieci przybierają najróżniejsze formy. Zdecyduj się na stworzenie płyty nagrobnej z takich materiałów, jak:

  • marmur;
  • granit;
  • piaskowiec.

Pamiętaj jednak, że najlepszą dostępną opcją jest wybór granitu. Ten surowiec charakteryzuje się wysokim poziomem trwałości i odporności na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Pomniki dla dziecka z granitu dodatkowo nie wymagają częstej pielęgnacji. Wzory nagrobków dla najmłodszych zmarłych znajdziesz bezpośrednio w biurze lub na stronie zakładu kamieniarskiego.

Metoda produkcji obelisków dziecięcych jest taka sama jak w przypadku tych dla dorosłych. Firmy kamieniarskie zawsze używają wysokiej jakości granitu, który z czasem nie blaknie ani nie pęka. Nawet jeśli stawiasz pomniki dla dziecka utraconego, pamiętaj, że to nie czas na szukanie oszczędności. Koniec końców jest to miejsce upamiętnienia bliskiej ci osoby.

Przeczytaj
Plamy na pomniku granitowym – czym czyścić nagrobki, by je usunąć?

Nagrobek dziecięcy – na jakie dodatki wybrać?

Pod względem dostępnych dodatków masz duże możliwości wyboru. Zdecyduj się na montaż minimalistycznego pomnika, jeśli cenisz sobie spokój. Wybór nagrobka to trudna decyzja, szczególnie kiedy masz na myśli dziecko. Postaw na aniołki, obłe kształty i miejsca do umieszczenia kwiatów. Tak zaprojektowany nagrobek będzie miejscem godnym upamiętnienia śmierci twojego dziecka.

Zdecyduj się też na rzeźbienia, witraże, a nawet elementy metaloplastyki. W ten sposób sprawisz, że nagrobek dziecka będzie oryginalny. Nie wiesz, jaki projekt wybierzesz ostatecznie? Skorzystaj z pomocy pracownika zakładu kamieniarskiego. Dzięki jego pomocy na pewno podejmiesz właściwą decyzję. Pamiętaj, że nowoczesne techniki tworzenia nagrobków pozwalają na łączenie kilku materiałów np. granitu i marmuru.

Ile kosztuje granitowy pomnik dla dziecka?

Ceny nagrobków dziecięcych są różne. Podstawowe modele bez zbędnych ozdób to wydatek od 200 złotych w górę. Koszty w dużej mierze zależą od wielkości pomnika. Im ten będzie większy, tym cena bardziej pójdzie w górę. Cmentarz to miejsce, gdzie znajdziesz wiele innych grobowców dziecięcych. Chcesz, aby twoje dziecko było godnie zapamiętane? Nie szukaj oszczędności. Stwórz pomnik dla dziecka taki, jaki tylko zapragniesz. Wybierz niezbędne dodatki, kolor i strukturę. Niewielkie rozmiary grobowców dziecięcych sprawiają, że ceny i tak nie są mocno wygórowane.

Czy warto stworzyć pomnik dla dziecka nienarodzonego?

Pomnik dla dziecka nienarodzonego stworzysz bezpośrednio w zakładzie kamieniarskim. Jeśli straciłeś(aś) dziecko nienarodzone masz opcję jego pochowania w zbiorowej mogile. Ostateczna decyzja należy wyłącznie do ciebie. Zależy ci na odosobnionym miejscu upamiętnienia odejścia dziecka nienarodzonego? Koniecznie porozmawiaj o tym z zarządcą cmentarza i zakładem kamieniarskim. W ten sposób na pewno stworzysz miejsce, które twoim zdaniem będzie godne dla nieżywej pociechy.

Przeczytaj
Kamieniarstwo – od tradycji do innowacji

Pomniki dla dziecka – podsumowanie

Wybór odpowiedniego nagrobka dla nieżyjącego dziecka to trudna decyzja. Firma kamieniarska zajmie się nie tylko produkcją, ale i montażem pomnika. Nie martw się o przebieg prac. Wybierz usługi profesjonalistów i zorganizuj odpowiednie miejsce pochówku dla dziecka. Pamiętaj, że grobowiec to miejsce zadumy i pamięci o zmarłym dziecku.

Jako rodzic jesteś wyjątkowo przygnębiony(a) i nie wiesz, jak zorganizować pochówek? Nagrobki dziecięce wywołują u ciebie łzy? Spraw, że miejsce pochówku twojej pociechy będzie wyjątkowe. Poproś o pomoc pracownika zakładu kamieniarskiego. Wybierz w ten sposób najpiękniejszy pomniczek dla zmarłego aniołka.

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *