Czy trąbka na pogrzebie to popularne rozwiązanie? Kiedy warto wybrać taką oprawę muzyczną?

trąbka na pogrzebie

Pogrzeb to wyniosła chwila dotycząca zarówno zmarłego, jak i najbliższych. Takim chwilom często towarzyszy muzyka. Podczas pochówku bliskiej osoby czujesz smutek i zadumę? To całkowicie normalne. Jako bliska osoba zadbaj o to, by dzień pochówku zmarłego był idealny. Przekonaj się, czy trębacz to dobry wybór na tak ważne wydarzenie.

Marsz to najczęściej wykonywany utwór w chwili pożegnania zmarłego. Pamiętaj jednak, że osoba grająca na pogrzebie wpływa na wygląd całej celebry. Na pochówek wybierz te dzieła muzyczne, które wyjątkowo żegnają zmarłą osobę. Odpowiadasz za wybór pieśni na pochówek? Podczas ostatniego pożegnania zadbaj o to, by zapadło w pamięć wszystkim osobom obecnym na ceremonii.

Muzyka towarzyszy ci podczas wielu ważnych chwil w życiu. Podczas ostatniego pożegnania bliskich, melodia jest równie ważna. Zmarła osoba była mocno związana z branżą muzyczną? Instrument, jaki wybierzesz, wpłynie na wygląd liturgii. Przekonaj się, kiedy trąbka na pogrzebie to dobre rozwiązanie.

Oprawa muzyczna ceremonii pogrzebowej – trąbka, a może inny instrument?

Inwestujesz w odpowiednią muzykę na ceremonii pogrzebowej? Koniecznie sprawdź spis najpopularniejszych melodii na tego typu okazje. Najczęściej pieśni pogrzebowe odgrywane są na kościelnych organach. Spraw, aby ostatnie pożegnanie ze zmarłym było wyjątkowym dniem. Orkiestra w przypadku niewielkich pogrzebów to nie najlepszy pomysł. Nie wiesz, na jakie narzędzia grające się zdecydować? Trąbka to strzał w dziesiątkę!

Rozpoczęcie mszy oraz jej zakończenie zawsze wiąże się z piękną melodią w tle. Podczas trwania liturgii zamów usługę gry na trąbce. W ten sposób sprawisz, że ten dzień będzie niezapomniany. Organista na pewno zgodzi się na inny plan pogrzebu. Wszelkie szczegóły ustalaj jednak z odpowiednim (kilkudniowym) wyprzedzeniem. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieporozumień.

Przeczytaj
Różaniec za zmarłego – jakie ma znaczenie i jak go odmawiać?

Usługi muzyczne na pogrzeb – dlaczego trąbka?

Wbrew obiegowej opinii trąbka to jeden z najpopularniejszych opraw muzycznych pogrzebu. Trębacz na pogrzebie sprawia, że uroczystość staje się naprawdę wyniosła. Często zakład zajmujący się obsługą zmarłego ma w ofercie trąbkę lub skrzypce. Profesjonalna obsługa muzyczna pogrzebów często towarzyszy całemu wydarzeniu. Zainwestuj w dobrej jakości oprawę muzyczną. W ten sposób sprawisz, że ten wyjątkowy dzień zapamiętają wszyscy.

Świecki muzyk jest coraz częściej mile widziany na ceremoniach tego typu. Postaw na pracę profesjonalistów. Trąbka to przede wszystkim elegancki sprzęt grający. Pamiętaj, że w ten dzień liczy się nie tylko muzyka, ale też wystrój kaplicy lub kościoła.

Repertuar na pogrzeb – jakie utwory warto zagrać?

Jesteś odpowiedzialny(a) za organizację pochówku? Zastanów się, jakie melodie warto zagrać na trąbce, flecie lub innym instrumencie. Oto lista najpopularniejszych melodii:

  1. Ave Maria.
  2. II Silenzio.
  3. Time To Say Goodbye – Andrea Bocelli.
  4. What a Wonderful World – Louis Armstrong.
  5. Marsz Pogrzebowy – Fryderyk Chopin.

Mistrz ceremonii na pewno zgodzi się na wykorzystanie jednego z powyższych utworów. Chcesz, aby wszystko było idealne w tym wyjątkowym dniu? Postaw na tradycyną melodię, którą zna każdy. Ostateczny dobór muzyki dopasuj do sytuacji. Zorganizuj pogrzeb tak, jak życzyłaby sobie tego zmarła osoba.

Zakład pogrzebowy a muzyka na uroczystości – wiele usług w jednym miejscu

Wzruszająca muzyka to podstawa każdego pogrzebu, choć nie zawsze. Zakłady pogrzebowe zajmujące się osobami zmarłymi, często oferują obsługę muzyczną pochówku. Wybieraj tylko takie firmy, które cieszą się dobrą opinią klientów. Dzięki temu masz pewność, że muzyk zagra wszystkie utwory z należytą starannością. Pamiętaj, że muzyka na pogrzebie to kluczowa kwestia. Dobrze dobrany repertuar doda nieco wyniosłości całemu wydarzeniu.

Przeczytaj
Laudacja – jak brzmi definicja językowa? Kiedy można wygłosić laudację?

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *