Nekrofilia- na czym polega ta perwersja?

Nekrofilia- na czym polega ta perwersja?

Nie da się ukryć, że każdy z nas ma określone preferencje seksualne i co więcej, niezwykle ciężko nam się z nimi ukrywać. Niemniej jednak świat nie widział jeszcze wszystkiego i wszystkiego nie doświadczył. Wyróżnia się bowiem szczególną grupę perwersji seksualnych, do której zalicza się nekrofilia. Na czym polega to zboczenie?

Czym są zboczenia seksualne?

Jak możemy dowiedzieć się z lektury portalu o edukacji seksualnej- https://sekspedia.pl/– istnieje grupa zboczeń, o których się wprost nie mówi i nie szuka się ich powodu. Zacznijmy jednak od niezwykle prostego wyjaśnienia, czym są zboczenia seksualne. Pojęcie to bardzo często bywa rozumiane dość dwuznacznie, co oczywiście jest błędne. Wobec tego, często zboczeniami nazywamy różnorodne fantazje seksualne, które po prostu nie przemawiają do naszej świadomości, a także nie trafiają w nasze seksualne preferencje. Niemniej jednak warto pamiętać, że każdy z nas ma osobiste fantazje seksualne, które są całkowicie normalne i nie powinny dziwić nikogo z nas. Wówczas należy odróżnić je od zboczeń, które są zupełnie czymś innym. Okazuje się, że zboczeniem nazywamy zachowania seksualne, które w całkowity sposób odbiegają od przyjętych norm i ram w jakich powinien odbywać się stosunek seksualny. Zboczenia często rozpatrywane są w ramach schorzeń psychicznych, które bardzo często poddaje się terapii, a także odpowiedniemu leczeniu. Normalny stosunek seksualny- co jest kwestią oczywistą- polega na zbliżeniu dwojga, dorosłych i w pełni świadomych osób. Zboczeńcy jednak czerpią przyjemność seksualną i satysfakcję z całkiem innej formy stosunku seksualnego. W praktyce przyjemność może sprawić im nawet pocieranie się miejscami intymnymi o drzewa lub różne inne przedmioty. Niemniej jednak jednym z najgorszych zboczeń, jakie pojawiły się w naszej społeczności, jest nekrofilia. Co więc warto o niej wiedzieć?

Przeczytaj
Ławeczka na cmentarz – ile kosztuje? Czy można ją legalnie zamontować? Jakie ławki na cmentarz dostępne są w sprzedaży?

Czym jest nekrofilia?

Nekrofilia to jedno ze zboczeń, które w świecie realnym nie powinno w ogóle istnieć, ani w żaden sposób się przejawiać. Zboczenie to wiele osób zniesmacza i wprawia w osłupienie, a co za tym idzie, bardzo ciężko je opisać. Niemniej jednak mówiąc w najprostszych słowach, nekrofilia polega na odbywaniu stosunku seksualnego ze zmarłymi. Nekrofile, czyli osoby cierpiące na to zaburzenie psychiczne, czerpią przyjemność i seksualną satysfakcję z różnorodnych czynności, które są podejmowane z ciałem zmarłej osoby lub w jej obecności. Często zboczenie to nie polega jedynie na samym akcie seksualnym. Nekrofil będzie odczuwał ogromną przyjemność w momencie, kiedy będzie masturbował się nad ciałem zmarłej osoby, a także kiedy będzie się o nie ocierał lub czuł zimny dotyk zmarłego ciała w swoich miejscach intymnych. Nekrofile najczęściej przebywają w otoczeniu cmentarzy, a także pojawiały się przypadki włamań do kostnic. Z pewnością zboczenie to jest do tej pory nie pojęte i mało kto nawet stara się zrozumieć, co dzieje się głowie nekrofila. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że jest to wynik problemów psychicznych, a nekrofil sam w sobie nie jest świadomy ich istnienia- mówiąc prościej, uważa swoje zachowanie za całkowicie normalne.

Czy nekrofilię można leczyć?

Pytanie czy nekrofilię można leczyć, jest całkowicie pytaniem retorycznym. Okazuje się, że zboczenie to nie tylko można leczyć, ale nawet jest to wyższą koniecznością. Oczywiście zmuszenie nekrofila do leczenia i terapii z pewnością nie będzie najłatwiejszym zadaniem. Niemniej jednak w przypadku, gdy z tym problemem trzeba walczyć, warto nawet postarać się o sądowy nakaz leczenia. Warto wiedzieć, że nekrofilia jest poważnym zaburzeniem psychicznym, a co za tym idzie włączenie odpowiedniego leczenia jest po prostu wyższą koniecznością. Tylko i wyłącznie w ten sposób, można walczyć z tym przykrym i odrażającym zboczeniem. Terapia zwykle odbywa się w zamkniętym ośrodku i często wspierana jest również odpowiednimi środkami farmaceutycznymi. Leczenie może potrwać nawet kilka miesięcy, a nawet i lat, jednak jest ono wyższą koniecznością.

Przeczytaj
Prawo cmentarzy parafialnych – pochówek i własność grobu

Zobacz także:

Archiwum: maj 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *