Nagrobki urnowe – jaka jest ich cena? Kto produkuje pomniki urnowe? Czy warto zdecydować się na pochówek w urnie?

nagrobki urnowe

Kremacja w Polsce wciąż budzi wiele kontrowersji. Coraz więcej osób decyduje się jednak na nagrobki urnowe. Chcesz pochować swoich bliskich w urnach, ale potrzebujesz więcej informacji na ten temat? Sprawdź, jak to zrobić.

Niskie koszty pogrzebu i coraz więcej krematoriów w Polsce wpływa na coraz większą sprzedaż nagrobków urnowych. Chcesz nieco zaoszczędzić? Zainwestuj w mniejsze kwatery na cmentarzu. Jeśli wybierzesz kremację zwłok, wystarczy ci tradycyjny grób na urnę. Prochy zmarłego umieszczone w ossuarium zwyczajowo składane są w nagrobkach. Przekonaj się, ile kosztują takie konstrukcje. Poznaj też ich najistotniejsze cechy.

Nagrobki urnowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Podczas zakupu nagrobków urnowych zwracaj uwagę na co najmniej kilka kwestii. Zaliczamy do nich przede wszystkim:

  • wielkość urny;
  • typ konstrukcji;
  • materiał wykonania.

Pamiętaj, że większość firm zajmujących się kamieniarstwem ustali z tobą szczegóły wykonania pomnika na urnę. Grób dziecięcy oczywiście powinien wyglądać nieco inaczej, aniżeli osoby dorosłej. Rozmiar urny w przypadku tworzenia pomnika do kolumbarium to kluczowa kwestia. Firma produkująca nagrobki musi znać wymiary, aby dopasować wielkość grobowca.

Zwracaj też uwagę na rodzaj konstrukcji. Kolumbarium na urnę może być ziemne lub murowane. Pamiętaj, że cena nagrobków urnowych jest mocno zależna od tej kwestii. Firmy kamieniarskie najczęściej proponują kamień naturalny. Ten surowiec sprawia, że nagrobki urnowe są wytrzymałe i odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne.

Przeczytaj
Jak przymocować wiązankę do pomnika? Zabezpieczenie grobu przed kradzieżą

Jakie są opcje zdobienia grobowca granitowego na urnę?

Zamawiasz płytę urnową dla swoich bliskich zmarłych? To świetna opcja pochówku. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo powierzchni w miejscu pochówku. Płyty urnowe to miniaturki tradycyjnych grobowców. Pamiętaj, że możesz je ozdobić przy użyciu różnych dekoracji. Firmy zajmujące się realizacją pomników najczęściej udostępnią ci wzory kwater na urny. Jeśli masz nieograniczony budżet, stwórz projekt indywidualny. Dostępne opcje zdobienia grobowców urnowych, to:

  • krzyże;
  • inskrypcje;
  • grawerowane lub nadrukowane zdjęcia zmarłego;
  • wazony na kwiaty;
  • lampiony;
  • i wiele innych…

Zakłady pogrzebowe często proponują nagrobki urnowe dla dzieci. Te wykonywane są z motywami aniołów w minimalistycznej formie.

Nagrobki urnowe – oferta firm kamieniarskich

Zakłady kamieniarskie proponują najczęściej tradycyjne formy. Chcesz, aby pomnik na ossuarium wyróżniał się spośród innych? Postaw na indywidualne wzory nagrobków urnowych. Zaprojektuj piękny pomnik z pomocą pracownika zakładu kamieniarskiego. Nagrobki urnowe z granitu nie są najtańsze i najłatwiejsze w obróbce. Zainwestuj jednak w ten materiał, a pomnik zachowa piękny wygląd na długie lata.

Do zastosowań wewnętrznych polecane są nagrobki urnowe z marmuru. Kiedy jednak chcesz umieścić pomnik na zewnątrz, wybierz wyroby granitowe. W ofercie zakładów trudniących się kamieniarstwem znajdziesz zarówno wzory nowoczesne, jak i tradycyjne. Ostateczna decyzja, jak będzie wyglądać ossuarium i pomnik, zawsze należy tylko do bliskich zmarłej osoby.

Dlaczego warto zainwestować w pomnik urnowy do kolumbarium?

W pomniki na urnę warto zainwestować z kilku powodów. Decydujesz się na pochówek zmarłego wraz z kremacją zwłok? To nie tylko ograniczenie kosztów pogrzebu. W ten sposób zaoszczędzisz sporo miejsca na zewnętrznych cmentarzach lub kolumbariach. Zainwestuj w granitowy lub marmurowy pomnik urnowy.

Przeczytaj
Czym jest kolumbarium?

Przekonaj się, że taka forma uczczenia osoby zmarłej jest równie dobra, jak pochówek w tradycyjnej trumnie. Pamiętaj, że prochów zmarłego nie zabierzesz ze sobą do domu. Inwestycja w pomniki cmentarne jest konieczna, jeśli chcesz godnie pochować bliską ci osobę.

Zobacz także:

Archiwum: luty 2022
Opublikowany przez
Krzysztof

Ukończył studia wyższe na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie na kierunku teologia i od 2 lat pracuje w zakładzie pogrzebowym. Doświadczenie nauczyło go wrażliwości i wyrozumiałości w kontakcie z osobami korzystającymi z usług pogrzebowych. Prywatnie zajmuje się udzielaniem korepetycji z kaligrafii i udzielaniem porad na forach religijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *